sob: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (09.08): niehandlowa en

Bajkowy Dzień Dziecka w Atrium Siemianowice

Data dodania: 21 maja 2019

Dzień Dziecka w Atrium Siemianowice zapowiada się niezwykle twórczo i aktywnie. Centrum przygotowało dla najmłodszych szereg atrakcji, które uczą pracy zespołowej, pobudzają kreatywność, a przy tym dostarczają masę frajdy i wrażeń sensorycznych! Tworzenie masy slime, zabawy ruchowe z chustą Klanzy, rozbijanie piniaty, strefa warsztatów – to tylko przykłady aktywności zaplanowanych na 1 czerwca. Nie zabraknie również słodkiej przekąski!

Wszystkich małych artystów w dniu ich święta czeka w Atrium Siemianowice szereg okazji do szlifowania twórczych umiejętności. Miłośnicy ozdób będą mogli poświęcić się kreatywnej pracy w ramach warsztatów tworzenia biżuterii. Wykorzystując całą paletę barw, oddadzą się także sztuce zdobienie figurek gipsowych. Nie lada atrakcja czeka wszystkich fanów slime’ów, czyli masy plastycznej o zróżnicowanych kolorach, fakturze i strukturze. Podczas wydarzenia, niczym mali chemicy, będą eksperymentować z różnymi materiałami i ich proporcjami, tworząc slime’y własnej receptury, nadając im różne wielkości, kształty i barwy.

To jeszcze nie koniec kreatywnych atrakcji dla najmłodszych! W planach są również warsztaty mydlarskie, podczas których będzie można wykonać własne mydełka, oraz Kącik twórczości, gdzie dzieci tworzyć będą prace plastyczne z wykorzystaniem m.in. farb, pianek kukurydzianych, pisaków, bibuły i kredy.

Dla tych, których będzie rozpierać energia, centrum przygotowało zabawy ruchowe na świeżym powietrzu ze znaną wszystkim chustą Klanzy. Podrzucanie, chowanie się, turlanie, falowanie i przetaczanie, taniec czy zawijanie uwolnią emocje i dostarczą maluchom masę frajdy. Miłośników aktywnego spędzania czasu czeka też rozbijanie piniaty – zabawa pochodząca z krajów latynoskich, obecnie popularna na całym świecie, która polega na rozbiciu tekturowej formy (zabawki) wypełnionej drobnymi upominkami.

W Dniu Dziecka nie może zabraknąć baniek mydlanych! Im większe, tym więcej radości, dlatego goście Atrium Siemianowice obejrzą emocjonujące pokazy baniek mnogich i gigantycznych. Wezmą również udział w balonowym zoo – pokazie i nauce skręcania balonów w kształcie zwierząt. Gotowe balony uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą. Odwiedzając natomiast kącik malowania buzi i tatuaży, maluchy wcielą się w swoje ulubione bajkowe postaci. Pani animatorka odwzoruje na ich ciele superbohaterów, przenosząc ich w świat przygody i zabawy.

Dzień Dziecka w Atrium Siemianowice odbędzie się 1 czerwca 2019 w godzinach 11:00-18:00.